Що з’їсти на вечерю, щоб вночі спати і худнути?

Відома приказка, звичайно, пропонує віддати вечерю ворогові, але проти таких радикальних заходів: і лікарі, і дієтологи рекомендують не відмовлятися від вечірньої трапези і обов’язково як слід перекусити за дві-три години до відходу до сну. А ось щоб з’їдений вечерю пішов на користь не тільки здоров’ю, але і фігурі, варто вибирати правильні продукти. Ми відібрали сім продуктів-жироспалювачів, які допоможуть підстебнути метаболізм і худнути навіть уві сні.

Молоко, йогурт і сир

Всі ці продукти містять кальцій, який допомагає спалювати жир. Так, мета-дослідження, в якому вивчалися результати понад 90 досліджень, підтвердило: існує пряма залежність між вживанням кальцію і високою швидкістю метаболізму. Ще одне мета-дослідження, в якому вивчалися результати 14 експериментів, продемонструвало: люди, котрі регулярно вживають молочні продукти, спалюють в середньому на 1,5 кілограма більше зайвої ваги, докладаючи ті ж зусилля. Дослідники вважають, що такий ефект пов’язаний з тим, що молочний кальцій пригнічує дію вітамінів, які стимулюють ріст жирових клітин.

Читайте також:  Лікар попереджає про «фатальний» ризик побічних ефектів парацетамолу

Овес і ячмінь

Запам’ятайте якнайкраще: до тих пір, поки ви віддаєте перевагу правильним вуглеводам, ви можете їсти їх практично в будь-яких кількостях. Більш того, ті вуглеводи, в яких високий вміст харчових волокон і клітковини, тільки допомагають вам худнути. Вівсянка на сніданок, ячмінний гарнір на вечерю не тільки допоможуть позбутися від жиру на талії, але і підтримають вас в хорошій формі.

Зелений чай

Катехіни, яких багато в зеленому чаї, прискорюють обмін речовин. Більш того, дослідження, результати якого були опубліковані у виданні Journal of Nutrition, вживання зеленого чаю особливо ефективно в боротьбі з жиром, який накопичується в області живота. П’ять-шість чашок зеленого чаю з лимоном в день-оптимальний вибір для тих, хто хоче худнути швидко і без зусиль.

Яйця

Яйця – найзручніший джерело білка, який просто необхідний всім, хто піклується про свою фігуру. Коли ви їсте продукти, багаті білком, вашому тілу доводиться витрачати більше калорій, щоб переробити їжу; по‑друге, білок набагато краще пригнічує відчуття голоду, ніж будь-які вуглеводи, нарешті, по-третє, білок просто необхідний вам, якщо ви займаєтеся силовими вправами. Тому їжте яйця на сніданок хоча б кілька разів на тиждень – і дуже скоро помітите різницю.

Читайте також:  Кава, яка вживається без цукру, допомагає скинути вагу

Волоські горіхи і мигдаль

Горіхи-ідеальний варіант для здорового перекусу, який не тільки вгамує легкий голод в проміжку між прийомами їжі, але і насити ваше тіло необхідними здоровими жирами. Крім того, мигдаль і волоські горіхи багаті харчовими волокнами, білком і жирними кислотами омега-3, які підвищують чутливість організму до інсуліну. Обов’язково їжте горіхи регулярно – і залишайтеся красивими і здоровими.

Яблука і груші

Що спільного у цих продуктів? Вони містять флавоноїди, природні хімічні речовини, які буквально розтоплюють накопичився у вашому організмі жир. Дослідження, результати якого були опубліковані у виданні American Journal of Clinical Nutrition, підтвердило: жінки, регулярно вживали флавоноїди, в результаті мали найменший індекс маси тіла. Дослідники вважають, що такий ефект досягається за рахунок здатності флавонідів збільшувати витрату енергії, підвищувати поглинання м’язами глюкози — і в результаті спалювати зайвий жир.

Читайте також:  Прискоріть метаболізм починаючи зі сніданку – нутриціолог назвав найкращі варіанти

Вишня

У цих терпких ягодах міститься багато природного мелатоніну, який допомагає налагоджувати здоровий сон. Здавалося б, причому тут зайву вагу? Але справа в тому, що саме здоровий сон необхідний для підтримки ваги: як показують результати численних досліджень, якщо людина напередодні погано спав, на наступний день він буде віддавати перевагу більш калорійним продуктам, а також легким вуглеводів і продуктів з високим вмістом цукру. Крім того, здоровий сон регулює нормальний рівень гормону мелатоніну в організмі, який впливає на швидкість обміну речовин.