За даними Управління з контролю за продуктами і ліками (FDA), період напіврозпаду кофеїну становить близько чотирьох-шести годин, так що не варто дивуватися, якщо випита вдень кава не дасть нормально заснути вночі.

Після вживання кави зазвичай потрібно від 15 до 45 хвилин, щоб відчути підбадьорливий ефект кофеїну. У свою чергу кофеїну потрібно набагато більше часу для повного розщеплення організмом, попереджають експерти. В Управлінні з контролю за продуктами і ліками (FDA) повідомили, що період напіврозпаду кофеїну становить близько чотирьох-шести годин. Це означає, що через чотири-шість годин після вживання близько половини кофеїну все ще знаходиться в крові.

“Будь-хто, хто п’є каву в обсязі 100 мг кофеїну о 10 годині ранку, все одно матиме близько 25 мг активного кофеїну в організмі о 10 годині вечора. Якщо кава випита в 16:00, то шість годин у крові будуть знаходитися 50 мг кофеїну, що більше ніж в енергетичному напої», – констатують фахівці.

Вони відзначають, що всі люди по-різному реагують на кофеїн. На чутливість до кофеїну і на те, як швидко тіло може розщепити ця речовина, впливає вік: в більш зрілому віці ефект кофеїну сильніший, ніж в молодому віці. Крім того, чутливість до кофеїну залежить від того, як часто він вживається: при регулярному прийомі організм до нього звикає.

Дізнатися, як працює кофеїн, допомагає тільки самоспостереження. Деяким людям він абсолютно не псує процес засипання.

«Якщо у вас немає проблем із засинанням, і після нічного сну ви відчуваєте себе добре відпочилим протягом усього дня, ви можете пити каву і в кінці дня», – зауважив доктор Сампат, доцент UC Davis Health в Каліфорнії.

В іншому випадку фахівець рекомендує вживати останню чашку кави принаймні за 8-10 годин до сну.

При наявних проблемах зі сном має сенс відмовитися від кави не тільки у денний час, але і в цілому на якийсь період, вважає експерт.

Джерело: МедікФорум