Деякі продукти здатні істотно знизити ризик розвитку раку.

Жоден продукт не зможе на 100% захистити вас від раку, але деякі з них здатні істотно знизити ризик розвитку захворювання. Ці страви лікарі-онкологи рекомендують їсти якомога частіше, в ідеалі – кожен день, щоб ризик настання хвороби був якомога нижчим.

Часник

Лікарі радять додавати часник у ваші улюблені страви і їсти його якомога частіше, так як сполуки сірки, які містяться в ньому здатні стимулювати природні захисні властивості імунної системи. Дослідження показують, що регулярне вживання часнику здатні знизити ризик розвитку раку шлунка на 12%.

Броколі

Капуста броколі ще один суперфуд, здатний запобігти ризику розвитку небезпечного захворювання. Але лікарі попереджають: ні в якому разі не можна готувати її у мікрохвильовці, так як при цьому руйнується до 97% рослинних флавонідів, які захищають наш організм.

Бразильський горіх

Цінне джерело селену — мікроелемента, який змушує ракові клітини руйнуватися і істотно знижує ризик розвиток колоректальних форм раку, а також раку передміхурової залози. Дослідження, яке проводили фахівці Корнелльського університету і Університету Арізони, показало, що всього два неочищених бразильських горіха в день знижує ризик розвитку раку передміхурової залози на 63%, ризик колоректальних злоякісних пухлин на 58%, а також на 46% знижує ризик розвитку інших форм раку.

Цитрусові

Регулярне вживання лимонів, апельсинів і грейпфрутів істотно знижує ризик розвитку раку гортані, шлунка, а також порожнини рота. Крім того, цитрусові допомагають знизити ризик розвитку раку стравоходу.

Чорниця

Мабуть, найкорисніша ягода — адже в ній дуже багато антиоксидантів, здатних нейтралізувати дію вільних радикалів, які ушкоджують здорові клітини здатні привести до небезпечних захворювань, в тому числі раку. Дослідження показують, що свої корисні властивості чорниця зберігає не тільки в свіжому вигляді, але і в сушеному, замороженому, а також в джемах.

Лосось

Взагалі будь-яка жирна риба неймовірно корисна: всього чотири порції в тиждень здатні на третину знизити ризик розвитку лейкемії, мієломи і лімфоми. Крім того, регулярне вживання жирної риби здатне запобігти розвитку раку матки.

Ківі

Ківі багатий вітамінами С і Е, а також лютеїном і міддю і антиоксиданти, які нейтралізують дію вільних радикалів і захистити ваше здоров’я.

Чай

Всього дві чашечки чаю в день здатні на 32% знизити ризик розвитку раку яєчників. Дослідники вважають, що вся справа в флавоноїдах, антиоксидантних з’єднаннях, яких багато в чайному листі.

Яблука

По-перше, натуральні харчові волокна, якими багаті яблука, знижують ризик розвитку колоректальних форм раку. А, по‑друге, особливий вид антиоксиданту, проціанідини, здатні вбивати ракові клітини. Так що дійсно, чим частіше ви їсте яблука, тим менше вам доведеться звертатися до лікаря.