Незалежні вчені з Стенфорда проаналізували 237 наукових робіт і прийшли до висновку, що органічна їжа нічим не корисніше звичайної.

Виробники екопродукціі агресивно просувають свої товари, протиставляючи “хорошу органічну їжу” поганій традиційній, проте вчені вважають це лише хорошим маркетингом, пише 24 канал.

За їхньою інформацією, для органічних продуктів потрібно більше землі і енергії, ніж для неорганічних, щоб отримати ті ж обсяги продукції.

У свою чергу, вчені з Великобританії заявили про переваги і користь екопродукціі, зробивши аналогічне дослідження: рослина, яка росте без пестицидів і гербіцидів виробляє антиоксиданти. Тому в органіці їх на 20-70% більше. Крім того, в екопродуктах значно менше антиоксидантів: від 10 до 100 разів.

Згідно з проведеним дослідженням, органічна і неорганічна їжа зазвичай навіть не відрізняється за смаком.

“Якщо запропонувати людині два помідора, вказавши на “натуральність” одного з них, очевидно, що людині підійде екопродукт. Однак під час дегустації наосліп учасники віддавали перевагу або звичайним продуктам, або не бачили різниці взагалі”, – зазначили вчені.

Винятком є лише м’ясо. Респонденти або вибирали органіку, або також не бачили різниці. Однак це складний продукт, якість і смак якого залежить від багатьох факторів: стану тварини, забою, розподілу жиру, методів транспортування, зберігання, ферментації і приготування.

Джерело: Обозреватель