Від деяких продуктів мозок втомлюється більше і працює набагато, набагато гірше, ніж міг би.

Тим, хто хоче підтримувати свій мозок в активному стані, а також піклується про профілактику деменції, важливо не тільки постійно вправляти його, а й правильно годувати. Як не дивно, є досить багато продуктів, регулярне вживання яких робить нас дурнішими — в прямому сенсі цього слова. Перевірте, чи немає їх у вашому раціоні – і як можна швидше викиньте їх!

Рослинні олії

Все ще смажите на соняшниковій або ріпаковій олії і впевнені, що це корисніше, ніж на вершковому маслі? “Тоді ми йдемо до вас”! Дослідження, проведене в 2017 році, підтвердило прямий зв’язок між регулярним вживання олії з високим вмістом жирної кислоти омеги-6 (соняшникова і рапсова олія в списку) і підвищеним ризиком розвитку порушень пам’яті хвороби Альцгеймера. Їжте оливкову олію, а для гарячих страв краще використовуйте тваринні жири.

Тунець

Тунець і риба-меч — чемпіони серед риб за вмістом ртуті. Цей елемент здатний накопичуватися в організмі людини, а його підвищені дози небезпечні для здоров’я мозку. Так, дослідники з Університету Південної Флориди (США) з’ясували, що у людей з високим вмістом ртуті в крові, когнітивні функції мозку нижче на 5%. Погодьтеся, це недозволено багато!

Їжа, приготована у фритюрі

По-перше, при її виготовленні, швидше за все, використовується соняшникова або рапсова олія. А, по-друге, така жирна їжа веде до розвитку запальних процесів в мозку. Хочете залишатися розумними і активними? Готуйте їжу на грилі, запікайте, тушкуйте – але не смажте!

Солодкі напої

Солодке корисно для мозку? Не все так однозначно. Регулярне вживання солодкої газованої води, соків і навіть звичайного чаю з цукром, може бути, і дає короткочасне збільшення енергії і підвищує мозкову активність, але розплачуватися доводиться підвищеним ризиком запальних процесів. А ось вони в свою чергу призводять до зниження когнітивних функцій і навіть деменції. поки не пізно, переходьте на чай без цукру!

Транс-жири

Якби проводився конкурс на звання найшкідливішого продукту, транс-жири виграли б його з легкістю і отримали гран-прі. Практично всі системи нашого тіла страждають, коли ми їмо продукти з високим вмістом транс-жирів – і мозок не виняток. Ризик хвороби Альцгеймера підвищується, коли ми їмо щось жирне і шкідливе-пам’ятайте про це.

Алкоголь

За словами дослідників, немає абсолютно безпечної для здоров’я дози алкоголю. Навіть келих червоного вина в тиждень в результаті може завдати шкоди. І, зрозуміло, категорично не варто вживати алкоголь у великих дозах: це небезпечно для структури мозку і може порушити його функціонування, в тому числі необоротно. Чим більше ми п’ємо, тим гірше працює наш мозок.

Фаст-фуд

Насичені жири, сіль, швидкі вуглеводи, цукор — в продуктах «швидкого харчування» містяться відразу всі компоненти, необхідні для руйнування нашого мозку. І якщо ви захоплюєтеся фаст-фудом, майте на увазі: навіть одна порція такої їжі здатна заблокувати здатність мозку засвоювати і обробляти нову інформацію.