Плоский живіт – мрія будь-якої людини, незалежно від статі і віку. Але іноді трапляється так, що ні фізичні навантаження, ні дієта не допомагають в боротьбі за гарний прес, і навіть у дуже струнких людей можна помітити випираючий животик.

Наш експерт: остеопат, краніопостуролог Володимир Животов.

Володимир Животов

Чому випирає живіт?

1. Ви неправильно їсте. Справа може бути не в кількості, а саме в складі продуктів. Часто випираючий живіт-прямий наслідок незбалансованого харчування. В меню обов’язково повинні бути сирі овочі, фрукти, складні вуглеводи, білки і жири тваринного походження. Але іноді буває так, що, включивши в своє життя спорт і збалансоване харчування, вдається привести в порядок все тіло, за винятком живота. Тоді можна припустити, що живіт, котрий випирає — це не просто жирові відкладення.

2. Живіт випирає, тому що опущені внутрішні органи. Це найчастіша причина. Опускаються внутрішні органи через попередню травму куприка, підйому важких предметів, ослаблення зв’язок, які підвішують кишечник. Звичайно, такий стан може бути ускладнений надмірною вагою і розбіжністю прямих м’язів живота. Але діастаз – далеко не обов’язкова умова випираючого живота. Розтягнення білої лінії живота завжди відбувається під час вагітності, особливо коли жінка виношувала великий плід (або була багатоплідна вагітність), а також якщо спостерігалося багатоводдя. Також в групі ризику люди зі слабкою сполучною тканиною, і ті, хто страждає ендокринними захворюваннями.

Читайте також:  5 продуктів, які не можна зберігати в холодильнику

У нормі відстань між прямими м’язами живота становить до 2 сантиметрів. Коли ця відстань досягає 6-8 сантиметрів, лікарі пропонують вирішити проблему хірургічним шляхом. Зробити операцію має сенс, адже сильна розбіжність м’язів може провокувати надалі розвиток гриж. Якщо ж діастаз невеликий і викликана вагітністю та пологами, не варто впадати в паніку — це природний процес.

Набагато важливіше зосередитися на опущенні органів, пов’язаному з куприково-крижовою травмою. Коли людина падає на куприк, його тіло різко зупиняється, а внутрішні органи продовжують рухатися вниз по інерції. Зв’язки, що підтримують їх, розтягуються, кишечник зміщується зі свого місця. Опущення внутрішніх органів можна легко діагностувати, оцінивши живіт — у нижній частині, над лоном, він буде випирати, навіть при наявності тренованих м’язів. Є також і інші очевидні симптоми — наприклад, тяжкість в животі після їжі, прискорене сечовипускання, важкість у ногах, схильність до набряків ніг, іноді ознакою опущення нутрощів є безпліддя.

Читайте також:  Фахівці розповіли, як очистити печінку за допомогою звичайних продуктів

Вправи для плоского живота

Якщо говорити про спорт при опущенні внутрішніх органів, тренування м’язів преса традиційним способом, коли людина піднімає корпус з заведеними за голову руками, не ефективне і навіть, навпаки, може викликати зворотний ефект, адже при таких навантаженнях підвищується внутрішньочеревний тиск.

Перше, що необхідно зробити, це звернутися до фахівця, щоб він повернув внутрішні органи у вихідне положення. Вдома можна виконувати вправи для підняття внутрішніх органів, а також комплекс дихальних вправ, заснованих на втягуванні живота.

Вправа для підйому внутрішніх органів

Виберіть рівну поверхню і ляжте на спину, зігнувши ноги в колінах. Починайте дихати животом. Потім видихніть з себе все повітря, наскільки можливо, і втягніть живіт настільки сильно, наскільки це можливо, щоб під ребрами утворився порожній простір. Затримайте дихання і починайте пальцями підтягувати живіт від лона до пупка. Коли руки дійдуть до пупка, повільно приберіть їх, перестаньте втягувати живіт, щоб він повернувся у вихідне положення, і повільно вдихніть.

Важливо! Протягом усього часу підтягування живота руками не дихайте. При виконанні вправи в диханні не повинна брати участь грудна клітина, стежте, щоб вона завжди залишалася нерухомою. Перший час відчуття від вправи будуть вельми неприємними, потім, коли органи займуть свої місця, дискомфорт пройде. Виконуйте вправу кожен день перед сном по 2-3 рази. Перед сном, тому що в горизонтальному положенні на тіло не діє сила тяжіння і зв’язки, що підвішують внутрішні органи, мають можливість підтягтися краще. Обов’язково виконайте цю вправу, якщо ви піднімали тяжкості.

Читайте також:  Кращі продукти харчування при анемії

Сядьте на ліжко або на підлогу і спершись на стіну. Одну руку покладіть на сонячне сплетіння, а іншу — під ребра. При видиху присуньте пупок до хребта якомога сильніше, утримайте в цьому положенні і потім розслабтеся. Така вправа краще виконувати не менше 100 разів за один підхід. В середньому це займає 2-3 хвилини. Роблячи кожен день по кілька підходів, через кілька тижнів ви помітите, що черевна стінка стала більш підтягнутою.

Бічна планка. Ляжте на підлозі на бік. Ноги з’єднайте. Передпліччям упріться в підлогу, плече перпендикулярно підлозі. Другою рукою упріться в бік. Підніміться так, щоб все тіло утворило пряму лінію. Затримайте положення 30 секунд, напружуючи м’язи живота і сідниці. Виконайте вправу для іншої сторони.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News