Вітамін К допомагає запобігти кальцифікації хряща – процес, пов’язаний із остеоартритом.

Розвиток артриту часто пов’язують із віком через його поширеність серед людей похилого віку. Однак на його появу можуть впливати травми, інші хвороби або особливості способу життя, включаючи повсякденний раціон. Зокрема, дослідження показали, що схильність до артриту виникає на тлі нестачі вітаміну К, пише Express.

Вітамін К можна знайти в таких продуктах, як зелені листяні овочі, злаки та деякі види м’яса. В основному він необхідний організму для загоєння ран, оскільки впливає на згортання крові. Але він також допомагає зберігати кістки здоровими.

Журналом Nutrients було опубліковано аналіз низки досліджень, у яких вивчалася зв’язок між вітаміном К та остеоартритом. Остеоартрит є найбільш поширеною формою артриту, серед його симптомів – біль та скутість у суглобах. Науковці, які проводили аналіз, констатували, що завдяки отриманню цього вітаміну запобігається процес кальцифікації хряща, пов’язаний з остеоартритом. З іншого боку, відсутність дефіциту вітаміну К пов’язані з нижчим ризиком виникнення патологічних змін суглобів загалом.

“Вітамін К активує матриксні білки, які інгібують опосередковану кістковим морфогенетичним білком кальцифікацію хряща”, – заявили вчені.

Вони відзначили, що необхідні подальші дослідження, що дозволяють встановити, скільки саме вітаміну К необхідно для запобігання артриту.