Професор психіатрії Гері Смол з США назвав 4 способи, що дозволяють знизити ризик розвитку деменції. Причому всі ці методи не вимагають спеціальної підготовки, а значить можуть використовуватися кожною людиною самостійно.

На першому місці опинилися фізичні навантаження. Особливо для здоров’я мозку важлива швидка ходьба. Лише 20 хвилин в день такого тренування вивільняє білки, що стимулюють роботу клітин органу. До того ж під час активності виробляються ендорфіни, які позитивно впливають на настрій.

На другій позиції списку виявилося здорове харчування. Як з’ясувалося, зайва вага збільшує загрозу деменції. Люди, що сидять на дієті, помічають, що вже через 2 тижні у них поліпшується пам’ять. Слід враховувати, що вживання жирних кислот омега – 3 допомагає знизити запалення, яке пов’язане з руйнуванням мозку, а фрукти борються з окислювальним процесом, що провокує знос клітин.

Крім цього професор рекомендує уникати сильного стресу. Він небезпечний тим, що збільшує вироблення гормонів, на зразок кортизолу. Вони пошкоджують серце, шлунок і мозок. Також психіатр радить тренувати орган. Наприклад, розмова на емоційні теми сприяє захисту нейронів, а 10-хвилинна бесіда на складні теми покращує пам’ять.