Камені в нирках надзвичайно болючі, і їх поширеність просто вражає – приблизно 5-7% дорослого населення страждають від цієї недуги. Вживання в їжу певних продуктів допоможе зменшити прояви симптомів або запобігти утворенню каменів.

Селера і яблука

Вживання в їжу стебел селери покращує здоров’я нирок. Яблука можуть допомогти запобігти каменям через високий вміст клітковини, що відмінно підходить для видалення відходів з травної системи.

Туласі

“Рослина “Туласі” або “священний базилік” також ефективна щодо профілактики каменів. Ви можете приготувати чай з листя і пити разом з медом, щоб зменшити біль”, – пише видання Natural Health 365.

Сhanca piedra (Філантус нірурі)

У верхній частині списку лікарських рослин, які застосовує при захворюваннях нирок знаходиться тропічна рослина chanca piedra, яка підходить для профілактики хвороб печінки, нирок і жовчного міхура. Його назва означає «розбиває камінь» – chanca piedra може розчиняти камені, якщо приймати його в достатній кількості (тільки після консультації з лікарем).

Вітаміни групи В і магній

Вітаміни групи В, особливо вітамін В6, відіграють важливу роль у зменшенні кількості оксалату кальцію. Ви можете отримати ці вітаміни з найрізноманітніших продуктів, включаючи м’ясо, рибу, мигдаль, цільні зерна і овочі. Але дуже часто може допомогти високоякісна комплексна добавка вітаміну B разом з додатковим вітаміном B6 і магнієм для гарного засвоєння.