ГоловнаНовини Здоров'яНедолік сонця взимку: лікарі розповіли, як його заповнити

Недолік сонця взимку: лікарі розповіли, як його заповнити

Кожної зими з її затяжною сірістю ми стикаємося з гострим недоліком сонячного світла, який негативно впливає на психологічний і на фізичний стан. Як мінімізувати наслідки такого дефіциту?

Зима

Недолік сонця погіршує засвоєння вітамінів, мікро – і макроелементів організмом, наслідком чого може стати розвиток захворювань щитовидної залози, таких як гіпотиреоз, кісти та вузловий зоб. Про це, зокрема, розповіла лікар-терапевт Людмила Лапа.

На її думку, взимку зовсім не зайвим буде звернутися до лікаря, щоб той міг призначити комплекс вітамінів, нормалізують рівень гормонів. Крім того, слід вживати в їжу морську капусту і морепродукти, що допомагають заповнити недолік йоду.

Читайте також:  Онкологи розповіли, які симптоми можуть попереджати про рак підшлункової залози

Інший лікар алерголог-імунолог Володимир Болібок, зауважив, що в середині зими особливо важливо підтримувати належний рівень утримання «сонячного» вітаміну D3 в організмі.

«Щоб компенсувати нестачу вітаміну D3, можна приймати полівітаміни, а також вживати достатньо овочів, включаючи заморожені, так як у них добре зберігаються вітаміни», – поділився лікар.

У свою чергу психолог Ольга Латинцева порадила в умовах похмурої зимової погоди оточувати себе яскравими кольорами, як в одязі, так і в предметах інтер’єру, і посуді. Крім цього, в раціоні повинні бути присутніми цитрусові фрукти – їх запах впливає на рецептори, активність яких піднімає настрій, покращує якість сну. Також корисно використовувати олії цитрусових у вигляді природних освіжувачів повітря, косметику для догляду за тілом з їх ароматом.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News