Жировідкладення на фігурі жінок може відбуватися за чоловічим типом – при цьому скупчення жирової тканини концентруються в області живота. Подібний варіант повноти є найнебезпечнішим для жіночого здоров’я, попереджає лікар-дієтолог Олексій Ковальков.

“Якщо у жінки жирові відкладення на животі за чоловічим варіантом, фігура так зване «яблуко» – це найнебезпечніший тип ожиріння для жінок”, – назвав його лікар в інтерв’ю «вечірній Москві».

Ковальков пояснив, чим обумовлена подібна небезпека. За його словами, жінки з фігурою «яблуко» можуть найбільш відчутно постраждати від негативних вікових змін, обумовлених розбалансуванням гормонів.

Не секрет, що з віком виробництво гормонів в жіночому тілі змінюється, вироблення деяких скорочується, в тому числі синтезується менше статевого гормону естрогену. Через його брак зростає вага, з’являються жирові клітини, які прагнуть виробляти естроген з інших гормонів. Знаходяться в області живота відрізняються особливою агресивністю в цьому процесі, розповів медик.

Читайте також:  Як часник допоможе вам схуднути

“Коли у жінки жирові відкладення накопичуються за типом «яблука», жирова тканина на животі перетворюється на величезну ендокринну пухлину, яка продукує масу гормонів”, – повідомив лікар.

Така особливість провокує значний гормональний дисбаланс, який може впливати на виникнення небезпечних захворювань, включаючи серцево-судинні, рак, констатував фахівець.