Вам знадобиться всього година в тиждень!

Хвороби серця, як і раніше залишаються головною причиною передчасної смерті: кожен четвертий випадок на їх «совісті». Для жінок вік ризику — після 50 років, коли з-за менопаузи різко скорочується рівень естрогену, який допомагає підтримувати серце і судини. Крім того, через сповільнення метаболізму багато хто з нас набирають зайву вагу, яка в тому числі осідає у вигляді жиру в області талії — що істотно підвищує ризик інфаркту. Чи можна попередити хворобу?

Якщо регулярно проходити обстеження у кардіолога, не курити, дотримуватися правил середземноморського раціону харчування, а також займатися спортом і боротися зі стресом, можна істотно знизити ризик розвитку хвороб серця.

А нещодавно дослідники з Університету американського штату Айова з’ясували, що існує ще одне хобі, яке може знизити ризик хвороб серця на 70%.

У дослідженні, результати якого були опубліковані у виданні «Медицина і наука в спорті і вправи», вчені проаналізували стан здоров’я, серця і звички понад 13 000 дорослих.

В результаті було виявлено, що люди, які регулярно займаються силовими вправами, мають значно менший ризик інсультів, інфарктів та інших захворювань серця.

Автори дослідження впевнені, що, присвячуючи силовим навантаженням всього годину в тиждень, можна знизити ризик інсульту та інфаркту на 70%.

Причому вам навіть необов’язково записуватися в спортзал: активна робота в саду і городі, генеральне прибирання або перестановка меблів і навіть закупівля продуктів на тиждень цілком забезпечать вам необхідне навантаження.

Читайте також:  Хто найчастіше вмирає від інфаркту