Ми прикрашаємо наші кімнати рослинами: вони прикрашають будинок , радують око , роблять атмосферу приємнішою. Але кімнатні рослини не так вже нешкідливі , деякі з них – отруйні. Такі рослини краще тримати подалі від дітей і домашніх тварин , а доглядати за ними з обережністю.

Отруйні кімнатні рослини

Рослини можуть викликати алергію , наприклад , фікус не бажаний постоялець в будинку алергіка . Деякі рослини мають тільки отруйні частини : плоди або квітки . Інші ж отруйні скрізь. Найбільш отрутний елемент рослин – їх сік. Багато хто навіть не здогадуються про те , що їхні домашні рослини можуть стати причиною смерті.

Найпопулярніші в будинках отруйні рослини

Сімейство кутрових найчастіше можна зустріти в будинках , його представники : аденіум , алламанда , олеандр , бюмонтія , мандевілла , Карісса , плюмерія , строфантус , табернемонтана . Олеандр і аденіум – самі отруйні з цього сімейства . Навіть один листочок олеандра , потрапивши в їжу , може вбити дорослу людину. Всі рослини виділяють молочний сік , який викликає сильні опіки , тому працювати з цими рослинами потрібно тільки в рукавичках.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Лілії також небезпечні для людини. Квітки лілії дуже токсичні , навіть маленький шматочок може порушити всю роботу ниркової системи . Гарна конвалія не менше отруйна рослина . Незважаючи на свою зовнішню ніжність , вона може викликати сильне отруєння .

Сімейство ароїдних : філодендрон , калу , алоказія , монстера та ін. Ці яскраві незвичайні рослини містять щавеліву кислоту , яка викликає сильні опіки і подразнення . Доглядаючи за ними треба бути дуже обережними , щоб сік не потрапив на руки , а особливо слизові оболонки і очі. Ця кислота викликає сильні набряки.

Рододендрони та азалії ще одне сімейство отруйних для людини і домашніх тварин. Якщо листя цієї рослини потраплять в їжу , вони негативно вплинуть на роботу серця , всієї мускулатури і нервової системи. Гортензія містить в собі ціанід .

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати
Рослини не смертельні , але токсичні

Сімейство аралієвих (найпопулярніший представник плющ ) викликає розлад травної системи. Бегонії викликають опіки і блювоту.

Молочний сік молочаєв може стати причиною повної втрати зору. Сік молочаю викликає опіки і подразнення , а потрапивши всередину – розлади травної та нервової системи.

Іриси при частому контакті викликають дерматити. Отруйними є всі органи : цибулина , листя, квіти .

Перша допомога
  • при дотику отруйних частин зі шкірою : промити шкіру теплою водою з милом;
  • при попаданні в рот : потрібно негайно випити воду з активованим вугіллям , пам’ятайте , що однієї таблетки мало , потрібно вираховувати дозу по своїй вазі ; якщо вугілля немає , потрібно викликати блювоту до тих пір, поки всі частини рослини не будуть витягнуті ;
  • при попаданні соку отруйної рослини в око : око промити проточною водою , промивання повинно тривати не менше 20 хвилин ;
  • не можна пити молоко і молочні продукти – вони сприяють всмоктуванню отрути рослин.
  • при сильних отруєннях , які стали причиною втрати свідомості або судом , негайно викликати лікаря.
Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!