Ми часто їмо «на бігу», на ніч, іноді вживаємо не найякісніші продукти. Як результат — спазми шлунка. Як з ними боротися?

За словами фахівців, одна з найчастіших причин спазмів в шлунку — тривалий стрес. Крім того, шлунок може боліти через відсутність повноцінного харчування, порушення обміну речовин, переохолодження, судинних порушень в черевній порожнині.

Болі в шлунку — частий супутник літніх людей. Мало того, що з віком здоров’я не додається, так багато ще й приймають відразу кілька ліків, які викликають різного роду «побочки».

У сучасних людей живіт також нерідко болить від частого вживання алкоголю і кави. Ці напої дратують стінки шлунка, викликаючи підвищене виділення соляної кислоти.

Якщо шлунок болить постійно, потрібно обмежити себе в грубій і гострій їжі, кави, алкоголі і міцному чаї. Все, що може шлунок дратувати, – під забороною. Харчування при спазмах має бути дробовим, порції маленькими, а прийоми їжі регулярними. Страви треба їсти теплими, а не гарячими, готувати на пару, а не смажити.

За 1-2 години до сну не завадить випити склянку злегка підігрітого нежирного молока. Щадне харчування потрібно зробити постійним.

Болі в шлунку бувають разовими і періодичними. В останньому випадку потрібно обов’язково йти до лікаря і обстежитися.