Алкоголь – це токсин, і хоча печінка має неймовірну здатність до самозцілення, настає момент, коли органу просто набридло. Команда фахівців із Delamere, приватної реабілітаційної клініки, вказує на «тривожні ознаки» проблем із печінкою. За словами фахівців, важливо розпізнавати ці ознаки на ранній стадії, щоби обмежити довгострокові наслідки.

Фізичні ознаки включають незрозумілу втрату ваги, стомлюваність та постійну нестачу енергії або апетиту. Можуть також бути часті почуття нудоти, а також надмірне блювання та діарея, передає Express.

«Хтось, хто страждає на алкогольну ураження печінки, також може часто відчувати сухість у роті і нестримну спрагу», — додали фахівці. «Навіть випивши багато води чи безалкогольних напоїв, людина не зможе задовольнитись. Людина, яка страждає від алкогольної поразки печінки, може відчувати біль або дискомфорт у верхній правій частині живота. Це результат набрякання печінки від надмірного вживання алкоголю».

Будь-які відчуття болю або чутливості у всьому животі або ділянці шлунка можуть бути ознакою пошкодження печінки. Тому негайно зверніться до лікаря, якщо у вас виникне щось подібне.

Більш серйозне пошкодження печінки може призвести до стабільно високої температури, гарячки та нападів ознобу.

Пошкодження печінки також може призвести до легшого утворення синців на шкірі, можуть бути часті кровотечі з носа та кровотечі з ясен. На шкірі рук і ніг можуть з’явитися червоні плями, або шкіра може здаватися ненормально темною або світлою. Булавоподібні кінчики пальців також є ознакою захворювання печінки, крім незвичайного випадання волосся.