Занадто активні процеси старіння мозку негативно позначаються на якості життя, проте уповільнити їх допомагають прості способи, доступні для виконання більшості.

Про прості, часто не вимагають грошових вкладень способи, що допомагають уповільнити старіння мозку, розповіли на сторінках видання Svenska Dagbladet шведські вчені. Для збереження когнітивного здоров’я вони рекомендують дотримуватися в своєму способі життя певних установок. Очікуваний ефект дає, перш за все, їх систематична практика.

Що ж саме потрібно робити, на думку вчених, щоб уповільнити старіння мозку?

Рухатися. Цей спосіб фахівці рекомендують в першу чергу. Підкреслюючи, як важливо уникати гіподинамії, вони констатували, що “сидячий спосіб життя посилює і примножує запальні процеси в організмі, а також збільшується ризик розвитку деменції”.

Читайте також:  Лікарі перерахували п'ять ранніх ознак проблем з щитовидною залозою

Досить спати. Наявність здорового сну вкрай важливо для процесів очищення мозку від білкових сполуки, які «засмічують» його і підвищують ризик нейрохвороб старіння.

Підтримувати кишечник. Хороша мікрофлора грає одну з ключових ролей в тому, що стосується здоров’я мозку і його захисту від катастрофічних наслідків старіння. Оптимальним простим способом підтримувати мікрофлору кишечника є вживання клітковини і різноманітне харчування. Вчені підкреслили, що «до 90% гормону серотоніну, який дуже важливий для психічного здоров’я, виробляється саме в цьому органі і лише 10% – в мозку».

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News