Німецькі експерти дають прості поради, як уникнути отруєння в жарку погоду на відпочинку.

Жителі країн розвиненого світу найчастіше стикаються з харчовими отруєннями, що викликаються бактеріями сальмонели і кампілобактера, під час літніх відпусток. Основними джерелами збудників захворювань є продукти тваринного походження: непрожаренное м’ясо, страви з сирими яйцями, молочне морозиво та кондитерські вироби. Звичайними симптомами таких інфекцій є болі в животі, нудота, блювання, пронос і т. д. Захворювання такого роду можуть викликати істотніше ускладнення, тому найкраще прийняти заходи, щоб уникнути. Німецьке товариство гастроентерології та захворювань травлення і обміну речовин (DGVS) представило кілька простих порад, якими краще не нехтувати.

  • Продукти, які підлягають зберіганню в холодильнику необхідно перевозити в холодильних боксах, в яких вони повинні зберігатися до моменту приготування. Швидкопсувні продукти необхідно відразу поміщати в холодильник при температурі від 4 до 6°С.
  • Ретельно прогрівайте м’ясопродукти, щоб температура в товщі була не нижче 70°С хоча б протягом двох хвилин. Від страв з сирим м’ясом краще відмовитися (карпаччо, фарш, м’яка ковбаса).
  • Страви не варто довго підтримувати розігрітими, але вживати їх протягом двох годин після термічної обробки.
  • Позбавляйтеся від води, в якій розморожувалася або милася птиця або дичина. Готуйте ці продукти з використанням кухонних приладів, руки потім ретельно мийте під гарячою водою.
  • Щоб уникнути перенесення патогенних бактерій від сирих продуктів на інші відразу мийте кухонні приналежності, які контактували з сирим м’ясом і птицею, у гарячій воді.
  • Уникайте споживання сирого молока, яке підвищує ризик інфекції кампілобактера.
  • Ретельно мити і чистити овочі та фрукти перед вживанням.
Читайте також:  Названо тип продуктів, який небезпечний для сніданку у віці після 40

Джерело: MedikForum