Дослідники з Університету штату Джорджія (США) знайшли економний омолоджуючий спосіб, який також продовжує життя. Вчені з’ясували, що голодування і обмеження калорій спонукає організм виробляти речовини, які дають фізіологічний ефект омолодження, пише про цю роботу EurekAlert!.

За словами науковців, вік є найважливішим фактором ризику розвитку цілого ряду смертельно небезпечних для людини захворювань. Можливість припиняти старіння, вважають вони, – це головний спосіб скоротити кількість таких захворювань.

Автори нового дослідження змогли визначити вплив на процеси старіння бета-гідроксимасляної кислоти. Дана субстанція утворюється в печінці під час голодування в печінці подібно кетоновим тілам, і саме завдяки її активності обмеження калорій дає ефект уповільнення старіння. Під дією даної кислоти активніше оновлюються клітини судинних тканин, виявили дослідники. В результаті внутрішні органи отримують «щеплення молодості», їх життєздатний потенціал збільшується.

Фахівці домагаються того, щоб виробництво важливою для омолодження кислоти в печінці стало можливим не тільки за рахунок фізичного голодування. Вони мають намір розробити препарат, здатний імітувати аналогічний ефект. Ліки такого роду дозволять не тільки домогтися продовження життя, але і зменшити ризик розвитку вікових хвороб – раку, хвороби Альцгеймера і серцево-судинних патологій.

Джерело: МедікФорум