Призначені для боротьби з кашлем поширені ліки в реальності не допомагають позбутися від нього – це показало дослідження, здійснене вченими з Базельського університету в Швейцарії. Дослідники встановили, що препарати від кашлю з аптек діють не краще плацебо.

Фахівці з Базеля здійснили експеримент, порівнявши ефективність семи найбільш часто використовуваних ліків для боротьби з кашлем. В результаті вони уклали, що симптоми цього розладу однаково діють всі препарати, включаючи пустушки.

Медики не раз говорили про те, що кашель не потребує екстреної медичної допомоги, але саме підгострий кашель є статистично найчастішою причиною звернення до лікарів. Якщо у пацієнтів не виявляють серйозних причин для кашлю, їм зазвичай рекомендуються різні способи і засоби для його лікування, у тому числі сиропи і пігулки.

Але, хоча асортимент таких засобів з кожним роком стає все більше, вони не працюють, стверджують автори нового дослідження.

«Підгострий кашель найчастіше призводить пацієнтів до лікарів, але медицина досі не володіє ніякими засобами його лікування. Поширені ліки від кашлю у реальності не допомагають позбутися від цього симптому», – зазначили експерти.

Підгострий кашель викликається помірними інфекціями дихальних шляхів, його середня тривалість становить від трьох до восьми тижнів. Тривогу у фахівців викликає той факт, що з-за підгострого кашлю, який штовхає на візити до лікарів, пацієнти часто отримують рецепти на антибіотики.

Джерело: МедікФорум