Дослідники з Університету Макмастер в Канаді представили результати свого дослідження, які красномовно свідчать про те, що вживання молока продовжує людині життя. Як уточнюється в прес-релізі MedicalXpress, захист від передчасної смерті молоко дає завдяки своїй здатності зменшувати ризик серцево-судинних захворювань.

«Вживання трьох молочних продуктів в день дозволяє знизити ризик серцево-судинних захворювань, а також захищає від передчасної смерті», – постулювали співробітники Університету Макмастера.

На користь їх думки свідчать дані, отримані в ході дев’ятирічних спостережень за більш 136 тисяч чоловік у віці від 35 до 70 років. Ці добровольці були умовно поділені на групи в залежності від кількості молочних продуктів, вживаних щодня. За період спостережень сталося понад 6 тисяч смертей і були зафіксовані понад 8 тисяч випадків захворювань серцево-судинної системи.

«Учасники, які вживали більше всього молочних продуктів (в середньому 3,2 порції), зменшували ризик смерті від захворювань судин і серця в середньому на 2,2% порівняно з людьми, що не вживали молочну продукцію», – встановили у підсумку фахівці.

Зазначимо, що одна порція молочних продуктів в даному випадку відповідає склянці молока або йогурту вагою 244 грама, 15 грам сиру або 5 грам вершкового масла.

Наукові експерти висловилися про те, що користь молока в плані довголіття може бути обумовлена наявністю специфічних амінокислот, а також ненасичених жирів, вітамінів К1 і К2, кальцію, магнію, калію, поліпшують стан органів серцево-судинної системи.