Вчені Трініті-коледжу в Дубліні прийшли до висновку про те, що відношення до віку впливає на стан людини – оптимістичний у цьому плані настрій допомагає відсунути настання старості.

Дослідники стежили за пацієнтами, приділяючи увагу таким параметрам як емоційний стан учасників експерименту, стан здоров’я, а також прийняті людьми ліки. В результаті вченими був зроблений висновок про те, що позитивний настрій сприяє запобіганню цілого ряду хвороб, властивих літньому віку.

Цей висновок збігається з висновками вчених з Американської асоціації психологів, зроблених після вивчення випадків госпіталізації декількох тисяч пацієнтів віком від 24 до 102 років. Американські фахівці з’ясували, що люди, які відчувають себе більш дорослими або старими, насправді виявляються більш схильними до «вікових» порушень в організмі і мають на 25% більш високу ймовірність потрапити у лікарню.

Цього разу дослідники з Дубліна заявили про те, що негативне ставлення до віковим змінам в собі може прискорювати настання старіння.

«При негативному настрої органи відмовляються працювати в повну силу, а захворювання розвиваються куди вільніше», – зазначили автори проекту.

Джерело: МедікФорум