Наомі Кемпбелл і Гвінет Пелтроу вважають, що так.

Кому лимон допомагає схуднути

Якщо ви хоч зрідка читаєте глянцеві інтерв’ю зі знаменитостями, то напевно знаєте, що вони використовують лимон і в хвіст і в гриву.

Наприклад, Наомі Кемпбелл називає чашку гарячої води з лимонним соком і пробіотиками кращою альтернативою ранковій каві. Міранда Керр запевняє, що випита натщесерце лимонна вода кімнатної температури запускає травну систему і покращує обмін речовин, чим допомагає боротися із зайвими кілограмами. Гвінет Пелтроу заявляє, що зобов’язана стрункістю і сяючим виглядом лимонному детоксу: тонким шаром знімаємо цедру з попередньо вимитого фрукта, заливаємо її 200-300 мл окропу, даємо настоятися 5 хвилин, п’ємо до сніданку.

На численних форумах дівчата обговорюють рецепти коктейлів, склад дієт, а також інші способи використовувати лимон для схуднення. Але основа більшості рекомендацій – підкислена вода в тому чи іншому вигляді.

Як працює вода з лимоном
1. Ви споживаєте менше калорій

Якщо видавити в воду сік половинки лимона, калорійність такого напою складе приблизно 6 ккал. Це значно менше, ніж в помірно солодкій каві, чаї, кефірі, йогурті, апельсиновому соку або будь-якому іншому напої. Крім чистої води, природно.

Заміна навіть одного напою склянкою лимонної води може скоротити добову калорійність раціону на 100-200 пунктів.

2. Ви більше п’єте

Є дослідження, які доводять: збільшене споживання рідини допомагає знизити вагу.

Крім того, вода дійсно прискорює обмін речовин і розщеплення жирової тканини. Саме тому H2O (навіть без додавання лимона) допомагає худнути.

Увага! Тільки не зловживайте, щоб не заробити інтоксикацію.

А ось дослідження впливу лимонного соку на схуднення не проводилися.

3. Вам потрібно менше їжі, щоб наїстися

Тут теж заслуга не стільки лимонного соку, скільки води. Доведено, наприклад, що вживання 0,5 л рідини за деякий час до їжі змушує людей з’їдати менше приблизно на 13%.

Вода з лимоном, як і звичайна вода, допомагає наїстися меншими порціями.

Чи так ефективний лимон для схуднення

Ви напевно помітили: плюси пов’язані не стільки з лимоном, скільки з водою. І це дійсно так.

Лимон, звичайно, теж корисний. Наприклад, його сік і цедра є додатковими постачальниками вітаміну С і антиоксидантів. Крім того, є дані, що лимонна кислота допомагає запобігти появі каменів у нирках.

Однак скільки-небудь значущого і підтвердженого впливу на вагу сам лимонний сік не впливає.

А вже в форматі лимонної води і вітамінна користь сумнівна: концентрація корисних речовин занадто мала.

Що стосується цедри, то тут ситуація виглядає трошки (зовсім трошки! більш оптимістично: у дослідженні 2008 року з’ясувалося, що поліфеноли, що містяться в шкірці лимона, здатні прискорити розщеплення жирів у страждаючих ожирінням мишей. Звучить багатообіцяюче. Однак той факт, що цедра допомагає схуднути мишам, зовсім не означає, що вона допоможе і людям.

Втім, це не означає, що лимон для схуднення марний. Якщо вам подобається його смак і він стимулює вас пити більше рідини, не відмовляйте собі в задоволенні видавити в чашку з водою половину цитруса. Це в будь-якому випадку добре вплине на здоров’я.

Наукові джерела:
Lemon juice, raw Nutrition Facts & Calories, source
Increased Hydration Can Be Associated with Weight Loss, source
Can lemon juice be an alternative to potassium citrate in the treatment of urinary calcium stones in patients with hypocitraturia? A prospective randomized study., source