Спосіб життя людини у молодості багато в чому визначає ризик розвитку в нього деменції на старості. Зменшити ймовірність захворювання допомагають не лише тренування мозку, фізична та соціальна активність, а й вживання такого простого продукту, як яйце.

Деменція характеризується прогресуючим погіршенням пам’яті, мислення, концентрації уваги, механізмів соціалізації. А яйця здатні захистити мозок від зниження когнітивних функцій. Такий висновок було зроблено в результаті дослідження, опублікованого у журналі Frontiers in Nutrition.

В експерименті взяли участь понад 25 тис. осіб віком від 30 до 70 років. За ними спостерігали протягом 20 років, щоб з’ясувати, який вплив їхній раціон харчування надає здоров’я мозку і чи не розвинувся у них якийсь тип деменції.

У результаті фахівці дійшли висновку, що яйця знижують ризик деменції, особливо хвороби Альцгеймера, у людей, які не дотримуються середземноморської дієти. Така дієта включає підвищене вживання овочів, фруктів, цільного зерна, оливкової олії і зменшену кількість м’яса в раціоні.

Автори дослідження вважають, що у менш здоровому харчуванні яйця можуть бути важливим джерелом біологічно активних сполук із нейропротекторним ефектом. У цей час люди з здоровішим раціоном вже використовують необхідні, зокрема для мозку, корисні речовини. Тому на них яйця не мають особливого ефекту.