Одна з найпростіших дієт – скандинавська – може знижувати рівень холестерину в крові, навіть якщо вага при цьому не зменшується. Такого висновку дійшли вчені з Копенгагенського університету (Данія).

Скандинавська дієта не має на увазі жорстких обмежень. Вона має багато спільних рис із середземноморською, але краще адаптована під раціон жителів північних широт. У ній також робиться упор на рослинну їжу, помірну кількість риби та яєць та невелику кількість молочних продуктів. Раціон включає насамперед ягоди, капусту, картопля, морква та бобові, а також інші овочі та фрукти, цільнозернові злаки, жирну рибу – джерело корисних омега-3-жирних кислот. Обидва варіанти харчування обмежують вживання перероблених продуктів, солодощів та м’яса.

Читайте також:  Якість сну впливає на кишечник та дефекацію

Результати дослідження було опубліковано у журналі Clinical Nutrition. Данські вчені вивчили аналізи 200 добровольців із надмірною вагою старше 50 років із шести центрів у Швеції, Данії, Ісландії та Фінляндії, взяті протягом чотиритижневого періоду, коли люди дотримувалися свого звичайного раціону. Потім упродовж 19–24 тижнів половина учасників дотримувалася скандинавської дієти, а половина – контрольної. Обидві дієти розраховані таким чином, щоб учасники дослідження підтримували стабільну вагу. Після них знову взяли аналізи.

“Група, яка була на скандинавській дієті протягом шести місяців, стала значно здоровішою, – каже один із авторів дослідження, дієтолог Копенгагенського університету Ларс Ове Драгстед. – У її учасників був нижчий рівень холестерину, нижчий загальний рівень як насичених, так і ненасичених жирів у крові, найкраща регуляція рівня глюкози”.

Читайте також:  102-річна жінка розповіла, як дожити до такого віку

Як пояснює Драгстед, ймовірно, значний вплив на показники зробив жировий склад продуктів, якими багата скандинавська дієта, пише EurekAlert. У ній більше корисних ненасичених жирів омега-3 та омега-6. “Ми можемо підтвердити, що відсутність сильно обробленої їжі та менша кількість насичених жирів тваринного походження мають позитивний вплив”, – робить висновок фахівець.