Дієтолог Андрій Бобровський розповів, що кукурудза може стати продуктом, що викликає збільшення у вазі. Саме тому слід суворо стежити за тим, яка її кількість міститься у раціоні.

Багато українців, особливо влітку, люблять їсти варену кукурудзу. В принципі це корисний продукт, оскільки в ньому безліч антиоксидантів, мінералів і вітамінів. Ще одним безперечним плюсом кукурудзи є підвищений вміст клітковини, а дуже багато сучасних хвороб якраз і провокуються нестачею харчових волокон у раціоні. При дефіциті клітковини в дієті, як зазначає Андрій Бобровський, зростає ризик патологій серця, судин, шлунка, кишечника та нервів.

Але це зовсім не означає, що кукурудзу слід вживати щодня. Справа в тому, що це висококалорійний продукт, який не підходить для щоденної дієти. Її можна за бажання їсти двічі-тричі на тиждень, і не більше 200 г за один раз. Це приблизно відповідає вазі одного качана і цілком достатньо для того, щоб організм отримав добову норму клітковини.

Якщо ж надмірно захоплюватися вживанням кукурудзи, то можна зіткнутися не тільки з збільшенням ваги, але і з деякими характерними шлунково-кишковими розладами, включаючи метеоризм, нетравлення та відчуття тяжкості. Крім того, зараз у продажу часто трапляються кормові сорти кукурудзи, які забирають раніше, не дочекавшись їхньої зрілості. Такі качани краще не їсти.