Недостатній сон і відсутність фізичних вправ незалежно один від одного збільшують ризик смертності. Недосип може привести до різних порушень в організмі, включаючи інсульт, хвороби серця і рак.

Дослідники з Сіднейського університету проаналізували дані 380 тис. британців середніх років за 11 років, відстежуючи їх рівень фізичних навантажень, якість сну і кількість смертей, повідомляє Mail Online.

Результати показали, що негативні наслідки недосипу компенсувалися, якщо людина згідно з рекомендацією ВООЗ 150 хвилин на тиждень витрачав на помірні фізичні вправи. Це приблизно еквівалентно щоденній 20-хвилинній швидкій ходьбі або бігу підтюпцем.

За даними вчених, у тих, хто страждав від нестачі сну і не займався ніякими фізичними вправами, ризик передчасної смерті був на 57% вище, ніж у людей, які спали досить. А у тих, хто погано спав, але займався, ризик був приблизно на тому ж рівні, як у тих, хто не відчував ніяких проблем зі сном.

Читайте також:  Лікар назвала головні симптоми теплового удару

Експерти досі не прийшли до однозначного висновку, чому недолік сну призводить до таких проблем зі здоров’ям. Але вже зараз ясно, що це пов’язано з хронічним стресом, який може викликати запалення артерій і привести до серцевої недостатності.