Міцні кістки це те, що дозволяє вам триматися на ногах і стояти прямо. Разом із м’язами кістки підтримують свободу рухів. Здорові кістки також захищають життєво важливі органи і є сховищем важливих мінералів, таких як кальцій і магній.

Незалежно від вашого віку, важливо підтримувати міцні та здорові кістки, щоб зберегти рухливість та знизити ризик переломів. З віком ваші кістки природно стають слабшими в результаті втрати тестостерону, якщо ви чоловік, або втрати естрогену, якщо ви жінка. Зниження цих гормонів призводить до втрати густини кісток, що збільшує ризик переломів.

“Окрім вікових змін гормонального фону, втрата щільності кісткової тканини спричинена й іншими факторами, такими як куріння, надмірне вживання алкоголю, відсутність фізичної активності, неправильне харчування та дефіцит поживних речовин”, – каже лікар загальної практики Юрій Зав’ялов.

Читайте також:  Лікар назвав 10 продуктів, які допоможуть жити довше, включаючи вино та шоколад

Це говорить про те, що втрату кісткової маси, особливо серед людей похилого віку, можна запобігти, адаптувавши зміни здорового способу життя.

Дотримуйтесь поживної, добре збалансованої дієти

“Ви можете легко зберегти здорові кістки, вживаючи багато фруктів та овочів, повноцінного нежирного білка”.

Регулярно робіть фізичні вправи

Зміцнення здоров’я кісток – одна з багатьох переваг регулярних фізичних вправ. Вправи надають на кістки такий самий вплив, як і на м’язи, тобто роблять їх сильнішими.

“Оскільки кістка також є живою тканиною, вона здатна реагувати на зовнішні сили і адаптуватися до зовнішнього тиску. Таким чином, коли ви регулярно тренуєтеся, ваші кістки реагують на це, створюючи більше кісток, щоб вони могли краще підтримувати ваше тіло під час фізичної активності”. В результаті вони стають щільнішими і сильнішими”.

Читайте також:  6 продуктів, які врятують вас від раку

Ще однією перевагою вправ є те, що вони покращують баланс і координацію, а також зміцнюють м’язи, а це саме те, що потрібно людям похилого віку.

Виспатися

Багато важливих процесів в організмі відбуваються під час сну. Наприклад, під час сну відбувається ремоделювання кістки — процес, у якому стара кісткова тканина замінюється новоутвореною. Ось чому так важливо висипатись щоночі. Недосипання або порушення сну можуть порушити цей важливий процес, що в кінцевому підсумку може призвести до послаблення кісток та підвищеного ризику переломів.

“Рекомендована кількість сну для дорослих становить сім-вісім годин щоночі. Зверніть увагу, що занадто багато або занадто мало сну може завдати шкоди здоров’ю кісток”.

Читайте також:  Чи можна заразитися лупою

Підтримуйте здорову вагу

Надмірна вага або ожиріння можуть призвести до додаткового навантаження на кістки та суглоби, що може спричинити біль та спровокувати запалення. Дослідження також показали, що ожиріння може збільшити ризик остеоартриту колін та рук. Хоча остеоартрит є захворюванням суглобів, у тяжких випадках було виявлено, що він прискорює втрату кісткової маси та призводить до остеопорозу.