Багато хто воліє їсти на сніданок пластівці, так як вони не вимагають часу для готування. Крім того, в мисці з пластівцями міститься безліч поживних речовин, включаючи клітковину, фолієву кислоту, залізо, цинк, вітаміни A і B.

Однак у деяких випадках цей популярний сніданок може принести більше шкоди, ніж користі, пише Eat This, Not That!.

Тяжкість протягом дня

Згідно з дослідженням в Journal of Physiology, пластівці на сніданок можуть призвести до енергетичного спаду і уповільненого мислення протягом дня. Фахівці з’ясували, що існує зв’язок між солодкою, нездоровою їжею і поганою когнітивною функцією. Тому важливо вибирати пластівці з низьким вмістом цукру. Також важливо, щоб в продукти було достатньо клітковини.

Читайте також:  Чому деякі люди вранці відчувають закладеність носа та кашель: лікар

Збільшення ваги

Пластівці з високим вмістом обробленого зерна і цукру можуть привести до зайвої ваги, вважають експерти. Щоб уникнути цього, потрібно вибирати пластівці, які містять менше 5% денної норми цукру. Для додання страві смаку можна додавати фрукти.

Перенасичення поживними речовинами

Багато брендів додають поживні речовини до пластівців, включаючи різні вітаміни та антиоксиданти. Проте одне дослідження EWG показало, що це може бути небезпечним, особливо для дітей. Вчені припускають, що надмірне споживання вітамінів, як і їх дефіцит, може привести до різних захворювань – від менш нешкідливих, на зразок шкірних реакцій, до більш серйозних, таких, як ураження печінки, анемія або остеопороз.

Читайте також:  Викрито обман: світ дізнався правду про вітамін D