Японські вчені встановили, що тепла ванна допомагає зменшити ризик захворювань.

За допомогою щоденного обмивання можна продовжити здорове життя, про що говорять результати трирічних спостережень, які проводили фахівці Токійського міського університету. Об’єктом наукової уваги стали 14 тисяч осіб віком від 65 років. Один із висновків, які були зроблені дослідниками, стосувався прийому теплої ванни. Виявилося, що така звичка асоціювалася у людей похилого віку з більш тривалими періодами благополучного стану.

«У тих, хто приймав ванну щодня, ризик появи необхідності у догляді за здоров’ям на 29% нижчий, ніж ті, хто купався рідше двох разів на тиждень».

Відповідно до іншого дослідження за участю випробуваних віком 40-50 років, прийом теплої ванни знижує схильність до таких небезпечних станів, як інсульт або інфаркт міокарда.

Вчені зазначили, що завдяки теплу розширюються кровоносні судини, що позитивно впливає на кровообіг, сприяє активізації метаболізму, профілактиці втоми, зниженню навантаження на серце, нормалізації артеріального тиску. Також під впливом тепла відбувається стимуляція парасимпатичної нервової системи, розслаблення організму. Всі ці процеси сприяють активності імунних клітин – у результаті імунітет організму стає стійкішим до патогенів, інфекцій.

«Найкорисніший спосіб прийняття ванни – купання у воді при температурі 40°C протягом 10 хвилин, якщо тіло занурене у воду по плечі. Якщо ви занурюєтеся у воду тільки наполовину, то час процедури, що рекомендується, збільшується до 20 хвилин», – повідомив професор Синья Хаясака.

Експерти наголошують, що купання не повинно бути тривалішим. Зайва дія тепла на тіло є небажаною, потенційно шкідливою.

Крім того, занурення у ванну не повинно створювати для організму дуже різкого перепаду температур, це негативно впливає на стан серця та судин.