Високий кров’яний тиск може непомітно шкодити здоров’ю протягом багатьох років, при цьому симптоми у нього часто відсутні. Неконтрольований високий кров’яний тиск може призвести до погіршення якості життя, серцевого нападу або інсульту. Також він здатний погіршити зір.

За інформацією ABBA Eye Care, офтальмолог може виявити ознаки високого артеріального тиску при огляді очей. Одне з питань, на які звертає увагу фахівець, полягає в тому, чи стали кровоносні судини в сітківці жорсткішими і чи вони тиснуть один на одного. Також лікар шукатиме наступні симптоми:

  • крововилив у око через порушення цілісності судин;
  • звуження кровоносних судин;
  • плями на сітківці;
  • набряк зорового нерва;
  • набряк макули (центральної частини сітківки).

Як високий тиск впливає на здоров’я очей

Високий кров’яний тиск може пошкодити кровоносні судини, які постачають кров’ю очі, відзначають фахівці Клініки Мейо (Mayo Clinic). Це може призвести до серйозних наслідків.

У тому числі – поразка судин сітківки (ретинопатія). Пошкодження кровоносних судин у світлочутливій тканині задньої частини ока може призвести до крововиливу в око, затуманювання зору та повної втрати. Наявність діабету на додаток до високого кров’яного тиску збільшує ризик ретинопатії.

Крім того, високий кров’яний тиск збільшує ризик накопичення рідини під сітківкою. Це може призвести до викривлення зору або іноді до утворення рубців, які погіршують зір. Ще один наслідок – ураження зорового нерва (оптична нейропатія). У цьому випадку блокований кровообіг може пошкодити нерв, що призведе до кровотечі всередині ока або втрати зору.