У перелік продуктів, які містять сполуки з потужними протираковими властивостями, входять морква, квасоля, куркума, лляна олія, часник та інші.

Фахівці відзначають особливе значення харчування в справі профілактики ракових захворювань.

“Рак можна запобігти, якщо ви ведете здоровий спосіб життя, який має на увазі вживання корисної їжі і регулярні фізичні вправи. Якщо рак вже виник, збалансоване харчування може допомогти мінімізувати його вплив на організм, допомогти усунути пухлинні клітини самим неінвазивним способом”, – наводиться думка лікарів на порталі Food News.

За їхніми словами, потужні протиракові властивості притаманні багатьом простим, доступним продуктам. Ось що експерти радять обов’язково включити в раціон.

Читайте також:  Названа «золота година» для засипання

Капуста. Багато хрестоцвіті овочі (особливо броколі) містять сульфорафан, багате сіркою рослинне з’єднання, здатне припиняти зростання ракових клітин і викликати запрограмовану загибель клітин в пухлинах (апоптоз). Також було виявлено, що сульфорафан інгібує активність деацетилази гістону, ферменту, який пов’язаний з розвитком раку.

Морква. Простий коренеплід – прекрасне джерело антиоксидантів, включаючи бета-каротин і лікопін. Їх споживання пов’язане зі зменшенням ризику раку простати, раку легенів і раку молочної залози.

Квасоля. Дає організму високоякісний білок і клітковину, що грає велику роль в профілактиці раку. Великі дослідження раку показують, що часте включення бобових в раціон харчування ефективно захищає від виникнення колоректальних пухлин.

Читайте також:  Вчені назвали напій, який доводить до порушення серцевого ритму

Кориця. Мало хто знає, що популярна спеція дієво бореться з поширенням ракових клітин в організмі. Вчені пояснюють це антиоксидантними властивостями кориці.

Бразильський горіх. Продукт багатий селеном, відомим своєю здатністю знижувати ризик раку легенів, раку молочної залози. У день потрібно з’їдати всього один горіх.

Лляна олія. Містить омега-3 жирні кислоти, які можуть запобігти поширенню клітин раку молочної залози, раку простати. Також їх високий рівень в раціоні асоціюється з більш низьким ризиком раку товстої кишки.

Куркума. Основна активна речовина продукту, куркумін, має протиракову активність, спрямовану на пухлинні клітини товстої кишки. Включення куркуми в раціон може позбавити від пошкоджень на стінках шлунково – кишкового тракту, які з часом здатні стати злоякісними.

Читайте також:  Корисні продукти, які запобігають передчасному старінню

Цитрусові. Помічено: любителі цих продуктів менш схильні до ракових захворювань шлунково-кишкового тракту і дихальних шляхів. Також цитрусові, завдяки високому рівню вітаміну С, мінімізують ймовірність раку підшлункової залози.

Помідори. Лікопін, рослинна сполука, що зустрічається в основному в томатах, є потужним антиоксидантом, який підвищує здатність імунних клітин запобігати росту ракових клітин в передміхуровій, молочній залозах.

Часник. Активні рослинні сполуки (аліцин, аліїн, аджоен), роблять його потужним засобом проти раку. Цей цибулинний овоч має антибактеріальні, протизапальні та антиоксидантні властивості, що дозволяють не допустити виникнення пухлини.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News