Вітаміни та мінерали для вашого здоров’я: які і в якій кількості приймати?

Для забезпечення щоденної активності в школі, на роботі чи вдома наш організм потребує поживні речовини. Живильні речовини – наприклад, вітаміни і мінерали – містяться в їжі та напоях, які ми вживаємо. Проте більшість людей навіть не уявляють про те, що їх дуже часто буває недостатньо. Але не варто з цього приводу відразу ж впадати у відчай: існує ряд харчових добавок і мультивітамінних препаратів, прийом яких допоможе вам отримувати необхідну кількість вітамінів. Таким чином, ваше здоров’я буде в безпеці завдяки міцній імунній системі, яка зможе успішно боротися з вірусами і бактеріями – збудниками інфекційних захворювань.

Вживання здорової їжі спільно з прийомом вітамінів дозволить отримувати достатню кількість корисних речовин, яких так потребує наш організм. У той же час потрібно розуміти, що їжа була, є і залишиться найважливішою потребою для організму. Вітаміни ж зможуть допомогти зміцнити ваш організм проти різного роду хвороб. Подбайте про розумний і правильний вибір комплексу вітамінів: перед придбанням зверніть увагу на те, які саме вітаміни входять до складу. Для максимальної впевненості в тому, які саме вітаміни і мінерали необхідні вашому організму, а також в правильному виборі комплексів вітамінів, проконсультуйтеся з лікарем.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Серед вітамінів найбільш затребуваними є:

 • Вітамін В1 – невід’ємний елемент для нормального функціонування нервової системи. Дисфункція нервової системи людини супроводжується втратою самовладання, спокою, а також впевненості в собі і своїх силах.
 • Недостатнє вживання вітаміну В2 призводить до розвитку різного роду занепокоєнь, тривожних станів, боязні, страху, а також сильної знемоги, викликуваної виконуваною роботою. Надмірне витрачання вітаміну В2 організмом відбувається внаслідок стресових ситуацій, а також надмірної фізичної активності.
 • Вітамін В3 розширює кровоносні судини, покращуючи кровообіг у всіх органах і тканинах вашого організму.
 • Вітамін В5 або, як його ще називають – «антистресовий» вітамін – дозволяє подолати як легку втому, так і значне виснаження організму.
 • Вітамін В6 перешкоджає формуванню каменів у нирках.
 • Вітамін В9 бере участь у перетравлюванні жирів, амінокислот і вуглеводів.
 • Вітамін В12 покращує апетит, стимулює вироблення гормону росту, а також стимулює утворення еритроцитів.
 • Вітамін А життєво необхідний для правильного розвитку кісткової системи і зубів, а також для нормального зору.
 • Вітамін С в прямому сенсі оберігає нормальну структуру і функціонування багатьох органів і тканин, тому прийом цього вітаміну в достатній кількості вкрай необхідний.
 • Вітамін D підвищує рівень вмісту в організмі кальцію, що необхідно для міцності кісток.
 • Вітамін Е є ефективним антиоксидантом, який нейтралізує утворювані в процесі життєдіяльності вільні радикали, що несуть чимало шкоди нашому організму.
 • Вітамін Н стимулює формування нервової тканини. Також він відіграє важливу роль у нормальному функціонуванні м’язової системи.
 • Вітамін К бере участь у згортанні крові, що має чимале значення у захисті організму від масивної крововтрати при різного роду пошкодженнях.
Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати

Таким чином, регулярне вживання перерахованих вище вітамінів в достатній кількості дуже важливо для протистояння організму різним хворобам, збільшення фізичної витривалості, а також для швидкого відновлення сил організму. Для підтримки здоров’я вітаміни необхідно вживати щодня.