Дослідники з Медичного центру Університету Раша виявили, що дієта MIND може бути особливо корисною для людей похилого віку. Розум поєднує в собі основи середземноморської дієти та дієти, спрямованої на боротьбу з гіпертонією (DASH).

Попередні дослідження показали, що дієта MIND може знизити ризик розвитку деменції при хворобі Альцгеймера.

В рамках нового дослідження, яке було представлено в Journal of Alzheimer’s Disease, вчені встановили, що застосування дієти MIND в більш пізньому віці покращує когнітивні функції.

Вчені простежили за 569 учасниками, які щороку проходили тестування на когнітивні тести і аналізи на наявність бляшок в мозку. Починаючи з 2004 року, учасники заповнювали харчові анкети, вказуючи як часто вони вживали продукти, згадані в переліку.

Використовуючи ці відповіді, дослідники дали кожному учаснику оцінку дієти, наскільки вона була близька до MIND.

“Ми виявили, що більш високий показник дієти MIND був пов’язаний з поліпшенням пам’яті і навичок мислення незалежно від патології хвороби Альцгеймера та інших поширених вікових патологій головного мозку. Схоже, що дієта має захисні властивості і може сприяти когнітивній стійкості у літніх людей”, – розповідає доктор Клодіан Дхана, головний автор дослідження.