На думку фахівця, психічному виснаженню частіше схильні ті, хто працює з людьми.

Багато хто навіть не можуть пояснити для себе значення терміна “професійне вигорання”, і які тривожні симптоми говорять про те, що пора вживати заходів профілактики. А між тим, є професії, представники яких найчастіше схильні до морального виснаження.

Перш за все, це люди, яким доводиться взаємодіяти в режимі “людина-людина”.

“Відомо, що найбільшою мірою вигоряння схильні соціономічні професії типу «людина–людина»: лікарі, вчителі, соцпрацівники, педагоги», – зазначив доктор психологічних наук, професор Євген Моргунов в інтерв’ю радіостанції «Говорить Москва». Він додав, що ситуацію погіршує, якщо таким працівникам доводиться мати справу з «неблагополучними клієнтами”.

Читайте також:  Американський дієтолог Крістофер Мор назвав корисні властивості чорносливу

Тривожним дзвіночком є, коли у людини починається зниження самооцінки, він починає ставитися до роботи байдуже, “без вогника”.

При цьому саме зайве завзяття і работоголізм призводять до емоційної втоми. Пандемія, як не дивно, тільки погіршила ситуацію.

Віддалена робота стерла межі між працею і відпочинком і багато хто відчуває себе постійно прив’язаними і відповідальними за результати праці. При такому режимі, як правило, якраз і настає ситуація, коли організм починає сам дистанціюватися від усього. що його раніше надмірно турбувало.

“Зараз, в умовах пандемії, межа стерлася між роботою і відпочинком: ти прив’язаний, у тебе дистанційна робота. Звичайно, умови стали найбільш несприятливими”, – попередив психолог.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News