Дослідники Королівського коледжу Лондона виявили, що регулярне вживання невеликої кількості мигдалю є ефективним у плані захисту від розвитку колоректального раку.

Рак кишечника є одним з видів раку, що найбільш активно ростуть сьогодні: кількість його випадків щорічно збільшується, що багато в чому пов’язується з малорухливістю сучасних людей і їх пристрастю до перероблених продуктів харчування (в першу чергу, м’ясних), пише Express.

Дослідження вчених із Королівського коледжу Лондона (King’s College London) показало: щоденна жменька мигдалю знижує ризик розвитку раку кишечника – при засвоєнні горіхів виділяється речовина, що оздоровлює травний тракт.

«Було доведено, що при розщепленні мигдалю виділяється бутират, тип корисної коротколанцюгової жирної кислоти. Бутират має потенційний захисний ефект проти раку товстої кишки», – заявив провідний автор дослідження, професор дієтології Кевін Вілан.

Професор Вілан зауважив, що коротколанцюгові жирні кислоти, до яких належить бутират, покращують стан мікробіоти кишківника. Молекули цих кислот є джерелом палива для клітин товстої кишки; вони регулюють всмоктування інших поживних речовин у тракті та допомагають збалансувати імунну систему.

Для прояву корисного ефекту слід щодня з’їдати жменьку мигдалю вагою 30 грамів. Додатково горіхи забезпечують організм білком, вітамінами та мікроелементами, що допомагають зміцнити здоров’я в цілому.