Експерт з харчової поведінки Ірина Ушкова розповіла, як дієти впливають на метаболізм.

Психолог пояснила: часто після дієт вага повертається в навіть більшому обсязі, ніж до початку схуднення. Причиною тому стають зміни в метаболізмі.

Справа в тому, що при жорстких обмеженнях в харчуванні, організм людини приймає на себе роль захисника і починає протистояти втраті жирових запасів. З цією метою сповільнюється метаболізм, це називають метаболічною адаптацією.

“Досліджували метаболізм учасників американського телешоу “The biggest looser”. Учасники знизили вагу і разом з тим знизили базовий рівень метаболізму на 610±483 ккал/д… Через шість років після закінчення шоу, метаболізм був нижче вихідного на 704±427 ккал/д.
При цьому вони набрали значну частину скинутої ваги. У тих, хто сильніше знижував вагу, метаболізм знижувався сильніше”, — розповіла вона.

Для того, щоб вага не повернулася з надбавкою, фахівець рекомендує відмовитися від радикальних дієт і віддати перевагу повільному, але більш ефективному схудненню.

Читайте також:  Знайдено рослину, яка може значно знизити рівень цукру в крові після їжі

Для цього слід дотримуватися збалансованого раціону, більше рухатися, отримуючи від цього задоволення і звернути особливу увагу на лікування від будь-яких захворювань.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News