Існує думка, що якщо пара не має дітей, то швидше за все проблема з партнером-жінкою. Насправді ймовірність того, що справа в партнері-чоловікові або навіть обох партнерів абсолютно така ж. Ось чому ідеальним рішенням є проведення тестування на безпліддя для обох партнерів. І чим раніше ви помітите його симптоми і звернетеся до лікаря, тим ефективніше буде результат лікування.

Отже, 6 найбільш поширених ознак чоловічого безпліддя:

1. У чоловіка ростуть груди

Гінекомастія призводить до набряку тканин молочної залози у чоловіків через дисбаланс статевих гормонів, андрогенів і тестостерону. Це призводить до збільшення грудей. При появі ознак неприродного і непропорційного зростання чоловічих грудей можуть також виникнути відчуття явного дискомфорту.

Даний стан знаходиться в списку основних причин безпліддя чоловіків і може бути перешкодою при плануванні дитини. Але при своєчасному зверненні до фахівця проблему можна вирішити.

2. Проблеми з еякуляцією

Це досить поширена ознака безпліддя у чоловіків, яка називається розлад еякуляції. При такому стані чоловік або еякулює ривками, або видає дуже малу кількість сперми в процесі еякуляції. Даний фактор є серйозною причиною для занепокоєння, особливо якщо в найближчих планах знаходиться ідея стати батьком.

Читайте також:  У яких випадках ГРВІ може затягнутися

Іноді труднощі еякуляції провокує так звана ретроградна еякуляція — коли через неповне замикання шийки сечового міхура та чи інша частина еякуляту спрямовується в сечовий міхур. Таке може статися внаслідок прийому деяких лікарських препаратів або ж бути пов’язаним з проблемами нервової системи. У будь-якому разі подібні труднощі мають неприродний характер і не повинні мати місце.

3. Низька чисельність сперматозоїдів

Зміст малої кількості сперматозоїдів також є одним з основних ознак безпліддя, так як їх може бути недостатньо для запліднення яйцеклітини. У домашніх умовах це неможливо встановити. Однак, якщо у вас був незахищений статевий акт протягом року, і ви все ще не можете завести дитину, вам однозначно необхідно пройти медичні тести на визначення чисельності сперматозоїдів.

Як правило, менше, ніж 15 мільйонів сперматозоїдів на мілілітр сперми вважається недостатньою кількістю сперматозоїдів. В ідеалі цифри повинні коливатися між 20 і 150 мільйонів сперматозоїдів на мілілітр сперми. Існує кілька факторів, що сприяють зниженню кількості сперматозоїдів, таких як: хімічний вплив, що дисбаланс гормонів і інфекція в яєчках. Чим швидше ви звернетеся до лікаря, тим краще.

Читайте також:  Лікарі розповіли на що вказує рання сивина
4. Знижене лібідо

Звичайно, якщо втома спровокувала зниження статевого потягу чоловіка протягом декількох днів, це далеко не привід панікувати. Але в цілому, якщо у чоловіка немає бажання займатися сексом, або він ніколи не є ініціатором сексу зі своїм партнером, тоді повинна з’явиться причина для занепокоєння. Адже це також одна з ознак чоловічого безпліддя.

Якщо яєчка не виробляють досить тестостерону для стимуляції бажання статевого акту, необхідно записатися на прийом до лікаря. Неможливо стати батьком дитини при такому стані речей. Необхідно термінове медичне обстеження, поки не стало надто пізно.

5. Маленький розмір яєчок

Знову ж таки, це дуже рідкісне явище, зване синдромом Клайнфелтера. Воно може бути генетичним. Маленькі чоловічі яєчка не можуть сприяти достатньому виробництву сперматозоїдів, необхідних для запліднення яйцеклітини.

Читайте також:  Названо 3 основні симптоми захворювання раку печінки

У більшості випадків ще під час статевого дозрівання вони не здатні продукувати тестостерон, так як занадто малі. Тому цю проблему слід лікувати в підлітковому віці. Інакше в зрілому віці доведеться звертатися за допомогою до експерта з генетики в області безпліддя.

6. Біль або набрякання яєчок

При будь-якому дискомфорті в яєчках, набряку, болі або гірше того – пухлини, слід негайно звернутися до лікаря, так як такий стан може свідчити про варикоцелі. Варикоцеле – це варикозне розширення вен сім’яного канатика, яке призводить до зниження кількості сперматозоїдів і, отже, перешкоджає нормальному сім’явиверженню.

Поліпшити ситуацію і усунути даний тип варикозу здатна операція. Тут слід пам’ятати, що ігнорування проблеми скорочує шанси на батьківство.

Пам’ятайте, що проблемі завжди легше запобігти, ніж боротися з її наслідками. І навіть якщо ви поки не плануєте мати дітей, інформація про ознаки чоловічого безпліддя точно не буде зайвою в перспективі майбутнього планування.

Джерело: ladylife.site