Серце може слабшати з віком, і деякі зміни з тілом можуть вказувати на цю проблему, тому, помітивши їх, слід поговорити з кардіологом.

Якщо ви помітили, що ваше дихання стає важчим і дуже частішає навіть у разі несуттєвих фізичних навантажень, зверніться до лікаря – цей симптом є одним із найбільш показових сигналів того, що з серцем виникли проблеми.

Наступні п’ять ознак ослабленого чи хворого серця також слід ігнорувати – вони проявляються у вигляді певних змін із тілом.

Набряк кісточок і ступнів. Розпухаючі кісточки та ступні можуть бути ранньою ознакою серцевої недостатності. Це відбувається через те, що запас крові, що очікує на потрапляння в серце, застоюється через його погану роботу і призводить до збільшення тиску у венах. Оскільки тиск у венах збільшується, рідина виштовхується в тканини, що сприяє набряку.

Біль у щелепі та шиї. Самі медики кажуть, що більшість людей знають своє тіло краще за будь-якого фахівця. Якщо виникає відчуття, що у стані відбулися зміни, і тіло функціонує незвично, треба зв’язуватися з лікарем. Наприклад, ви можете відчувати біль, який починає іррадіювати з грудей у ​​щелепу та шию.

Еректильна дисфункція. Чоловіки повинні пам’ятати: проблема з кровоносними судинами в одній ділянці тіла часто буває пов’язана з проблемами кровообігу в іншій ділянці. “Осічки” в ліжку нерідко виникають внаслідок ослабленої роботи серцевого м’яза.

Втома. Всі люди втомлюються, але якщо ваша втома не минає, не ігноруйте її. Допустимо, раніше ви легко могли піднятися на пару сходових прольотів пішки, але тепер ледве можете піднятися на один. Тобто, тривожною ознакою є втрата фізичної здатності справлятися зі звичним навантаженням чи роботою.

Нездорові ясна та зуби. Дослідження показують, що у разі підвищується ризик небезпечного запалення, яке, своєю чергою, посилює схильність до серцевих нападів, інсульту. Бактерії, які живуть у нас у роті, можуть проникнути в кровообіг, потім у серце і прямо заразити вразливі серцеві клапани.