Крім фізичного насильства існує психологічне, заявляють фахівці. Найчастіше воно передує першому. Однак ознаки образливих відносин в сім’ї часто важко розпізнати-психологи пояснили, на що варто звернути увагу.

Одним з перших ознак психологи називають «бомбардування любов’ю». Йдеться про підвищений інтерес до іншої людини на початку відносин, який може здаватися незручним.

Ця поведінка включає в себе обсипання подарунками, увагою і постійний контакт. Лікарі уточнюють, що нерідко ця, на перший погляд позитивна риса, переростає в жорстокість, пише Insider.

Фахівці попереджають про психологічні маніпуляції-наприклад, коли агресор змушує іншу людину засумніватися в його адекватності і сприйнятті реальності. Це супроводжується приниженням, образливими жартами, залякуваннями.

Читайте також:  Рівень інтелекту людини та її здоров'я пов'язані

У таких випадках тиран буде звинувачувати партнера в тому, чого останній насправді не робив. У підсумку людина не довіряє власним думкам і почуттям, що дає агресору контроль і силу, повідомляють психологи.

Сімейні Тирани, пояснюють медики, контролюють контакти партнера із зовнішнім світом. Наприклад, можуть заборонити спілкуватися з конкретною людиною або відвідувати певні місця.

Кривдник може намагатися ізолювати людину, вказувати, як той повинен вести себе на людях. Експерти підкреслюють, що агресори постійно негативно відгукуються про когось із друзів або членів сім’ї партнера.