Рідина номер один для підтримки здоров’я нирок – це вода.

Нирки виконують важливу роботу фільтрів організму, видаляючи відходи та зайву воду з крові. Фільтруючи кров, нирки також регулюють баланс натрію, кальцію, фосфору та калію в кровотоку, що має вирішальне значення для правильного функціонування нервів, м’язів та органів. Якщо людина не має хронічних хвороб нирок, зберігати парний орган здоровим допомагає в тому числі споживання достатньої кількості рідини.

Чоловікам необхідно близько 13 чашок рідини на день, а жінкам – близько 9 чашок. Крім напоїв, волога споживається тілом також із їжі.

Найважливіше для нирок – чиста вода. Також він назвав інші напої, які допомагають ниркам залишатися здоровими.

Журавлиновий сік. Він має антиадгезивні властивості, які не дають бактеріям прилипати до стінок слизової сечовидільної системи, вони змиваються при сечовипусканні. Таким чином, сечовидільна система (включаючи нирки) стає краще захищена від бактеріальних інфекцій і запалення, що викликається ними.

Вода з лимоном. Вживання цього напою може покращити самопочуття у людей із камінням у нирках на основі кальцію. Лимони містять кислоту, яка може перешкоджати зростанню та накопиченню кристалів, що утворюють каміння у нирках.

Кава. Дослідницькі дані свідчать, що у людей, які вживають каву, ризик розвитку гострого пошкодження нирок, що характеризується раптовою нирковою недостатністю, є нижчим на 11% (порівняно з тими, хто не вживає напій). Такий ефект пов’язаний із прийомом кави у кількості двох-трьох чашок за день.

Що важливо. Вищезгадані напої корисні для здоров’я нирок. Але якщо є проблеми з нирками або хронічне захворювання нирок, не можна істотно змінювати свій раціон або кількість рідини, що споживається, не порадившись попередньо з лікарем.