Фахівці розповіли про те, як шкідливо накопичувати в собі образи. Вони попередили, це почуття може спровокувати небезпечні хвороби, в тому числі і рак.

Євген Сафонов, викладач МДУ і кандидат психологічних наук, зазначив, затаєні образи призводять до загострення хронічних недуг і провокують нові. Через накопичення стресу можуть розвиватися онкологічні захворювання, але і крім них чимало недуг з серйозними наслідками.

Психолог розповів, як через недомовки у партнерів може виникати безпліддя, у якого немає медичного пояснення. Для літніх людей довго ображатися ще небезпечніше, так як в їх віці організм вже виснажений і не витримує такого емоційного навантаження.

У таких випадках вони нерідко намагаються заглушити стрес їжею або алкоголем. Як перше, так і друге, швидко порушує баланс, приводячи до ожиріння, цукрового діабету і руйнування органів.

Колеги психолога з Каліфорнійського університету підтверджують ці дані. Вони провели дослідження, запросивши 200 добровольців. Учасників експерименту поділили на дві групи і в якийсь момент людям з першої нагадали про образи.

Відразу ж після цього медики зафіксували показники стану організму, і з’ясувалося, що у всіх підвищений артеріальний тиск. Короткочасні скачки не можуть привести до погіршення самопочуття, але якщо людина постійно перебуває в негативних емоціях – це може стати причиною проблем з серцем.