Популярний вислів “не в грошах щастя ” частково є правдивим, оскільки прямої залежності щастя від грошей у людини не може бути в фізіологічному плані.

Про це розповіла психолог Люція Сулейманова.

“Якщо у людини гроші визначають щастя, то треба розуміти, що передчуття наших задоволень визначає гормон дофамін. Він, на жаль, швидко перестає вироблятися на звичні подразники. Якщо сьогодні тобі подобається твоя справа, твоя квартира і їжа, яку ти купуєш, то дофаміновим людям постійно хочеться все більше і все краще. Через якийсь час такій людині хочеться перейти на якийсь інший рівень задоволеності життям”, – пояснила фахівчиня.

Читайте також:  Нарколог назвав головну небезпеку вживання пива у спеку

“Незадоволеність своїм рівнем життя характерна для молодих людей. Вони не оцінюють ситуацію в житті в тимчасовій перспективі. Молоді здається, що якась велика сума може з’явитися випадково, а про те, що потім якийсь час грошей не буде, вони не переживають. Відсутність фінансової безпеки у них не викликає страху. Люди з досвідом, люди після 35 років вже будують тимчасову складову. У них стан щастя пов’язаний більше з безпекою, ніж з різними “хотілками”. Вони можуть віддавати перевагу постійному і стабільному доходу якимось пригодам і надіям”, – додала психолог.

Джерело: МедікФорум