Кліматичні фактори, що впливають на утворення крапель води, такі як температура точки роси, відносна вологість і температура повітря, мають вирішальне значення для виживання та поширення туберкульозу, інфекційного захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом.

Туберкульоз, що викликається бактерією Mycobacterium tuberculosis, є запобіжним та виліковним захворюванням. За даними ВООЗ, у 2019 році від туберкульозу померло загалом 1,4 мільйона людей.

«Кліматичні фактори навколишнього середовища, такі як температура, температура точки роси та відносна вологість, мають вирішальне значення для забезпечення існування та поширення M.tuberculosis та визначення тимчасових, сезонних змін у виникненні хвороби», – розповідає Раджендран Крішнан, автор дослідження та старший науковий співробітник Національний інститут досліджень туберкульозу, Індія.

Точка роси – це температура, коли на поверхнях утворюються дрібні крапельки води, особливо вранці чи ввечері. Коли відкриті поверхні остигають, волога повітря конденсується швидше, ніж випаровується, і утворює краплі води, у яких можуть вижити бактерії туберкульозу.

Дослідження показало, що прогресування туберкульозу від латентної інфекції до активної стадії, мабуть, залежить від вищої температури точки роси та помірної температури навколишнього середовища влітку та в сезон дощів, тоді як відносна вологість може бути сприятливішою взимку та після сезону дощів. Більш ранні дослідження показали, що зміни кліматичних факторів впливають на структуру та тягар туберкульозу, більш поширений у країнах з низьким та середнім рівнем доходу.

«Зростання екстремальних кліматичних явищ викликає переміщення населення, що призводить до збільшення кількості вразливих груп та груп ризику туберкульозу», — наголошується в дослідженні.