Психотерапевт Равіль Назиров заявив про користь поцілунків для здоров’я. Він також спростував твердження своїх колег про те, що така взаємодія марна.

Нещодавно сексолог Володимир Шахіджанян заявив, що ніякої цінності в поцілунках немає, в тому числі на психологічному рівні. Психотерапевт має іншу думку, вказуючи, що при такому контакті пари обмінюються мільйонами бактерій, але це не тільки не шкідливо, але і навпаки несе певну користь. Наприклад, при попаданні мікроорганізмів від одного партнера до іншого можна зміцнити імунну систему.

Остання отримує можливість тренуватися на бактеріях, які раніше не зустрічала. Крім того, поцілунки викликають емоційні переживання, адже являють собою тілесний контакт. Він в парах найчастіше лише підкріплює сексуальний інтерес, передає iReactor.

Назиров вважає поцілунок потужним “гормональним коктейлем”, що активує роботу мозку. Відбувається викид дофаміну і серотоніну, що позитивно відбивається на настрої і самопочутті, і може навіть змінювати свідомість. У деяких випадках поцілунки виступають однією з головних складових інтимних відносин між партнерами.