Не дозволяйте страху утримувати вас від отримання необхідної допомоги. Прийміть заходи, якщо ви відчуваєте будь-який з наступних симптомів. Вони можуть нічого не означати, але краще відчувати себе в безпеці, ніж потім шкодувати.

Головний біль

“Гострий головний біль, який нагадує розкат грому? Найсильніший головний біль у Вашому житті? Прийміть це всерйоз і якомога швидше зверніться до лікаря. Це може бути ознакою кровотечі у вашому мозку або інсульту”, – розповідає говорить Нейт Фавіні (Nate Favini), доктор медичних наук, терапевт в Сан-Франциско і головний медичний директор Forward.

Вік також є важливим чинником, якщо ви починаєте відчувати сильні головні болі після 50 років, це додатковий привід для занепокоєння.

Раптова втрата слуху

“Найбільш поширеними причинами цього будуть доброякісні проблеми – вушна сірка або вода у вусі після прийняття душу, тому спочатку ви повинні усунути їх як можливі варіанти”, – говорить доктор Фавіні. – “Але раптова втрата слуху також може мати деякі серйозні причини. У вас може бути пухлина слухового нерва, це може бути також симптомом інсульту”.

Біль і здуття живота

“Якщо ваги не кажуть, що ви набрали вагу, але ваші джинси стають занадто тугими, не ігноруйте це. Якщо на додаток до здуття, ви відчуваєте пекучий біль у верхній середній частині живота, це може означати, що у вас виразка шлунка”, – пояснює Нейт Фавіні.

Біль в правій нижній частині живота з здуттям живота може означати апендицит. Також слід стежити за температурою. Якщо ви відчуваєте нудоту, діарею, відчуття ситості, яке заважає вам їсти, або ненавмисну втрату ваги, це можуть бути ознаки раку.

Запаморочення

Відчуття запаморочення часто не має великого значення. Це може означати, що ви зневоднені або у вас проблеми з внутрішнім вухом, які викликають запаморочення (тобто, здається, все обертається навколо вас).

“Однак, якщо ви відчуваєте запаморочення з будь-якою кровотечею, це може бути серйозним. Запаморочення, яке стає набагато сильнішим, коли ви повертаєте голову з боку в бік також небезпечно. У нього може бути неврологічна причина або інсульт.