В корисності цих продуктів для здоров’я вчені не сумніваються – їх позитивний вплив на організм людини підтвердився в численних дослідженнях. Експерти в області здорового харчування назвали п’ять безперечно корисних для здоров’я продуктів, які повинні бути присутніми в регулярному раціоні харчування.

Зокрема, одним з найбільш корисних для здоров’я продуктів вченими визнана жирна риба. Вона містить каротиноїди, які поліпшують активність мозку, тоді як інший компонент риби, омега-3, може продовжувати життя. За даними дослідження з участю 2600 осіб віком 74 роки, вживання жирної риби два рази в тиждень на 18% знижує ризик психічних або фізичних проблем із самопочуттям.

Також безумовно корисним для здоров’я продуктом на думку вчених є горіхи. Вживання горіхів дає організму поживні речовини, які захищають від запалень і зміцнюють серце. Чим частіше людина їсть горіхи, тим менше ймовірність її смерті в молодому віці від раку або інфаркту, показали дослідження.

Поїдання гострих продуктів і страв сприяє не тільки поліпшенню здоров’я, але і довголіттю, стверджують вчені. Дослідження, яке проводилося в Китаї свідчить: люди, які їдять гостре 6-7 разів на тиждень, зменшують особистий ризик смерті на 14% в порівнянні з тими, хто їсть гостре раз в тиждень. Такий ефект забезпечує антиоксидант капсаїцин, що міститься в гострих продуктах.

Цільнозернові продукти, хліб і макарони, містять в собі вітаміни групи В, вітамін Е, магній, харчові волокна – їх вживання теж йде на користь здоров’ю. Наприклад, шматок цільнозернового хліба в день на 9% знижує ймовірність померти від проблем з серцем.

Виявилися включені в список безумовно корисних для здоров’я продуктів в регулярному раціоні і морські водорості. Вони відрізняються високою концентрацією йоду і фукойдану – ці речовини покращують функцію щитовидної залози і ефективно борються з запаленнями в організмі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРОДУКТИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ЇСТИ НАТЩЕСЕРЦЕ

ЯКІ ПРОДУКТИ КОРИСНІ ДЛЯ ПЕЧІНКИ