Як розповів американський лікар Майкл Грегер, людству загрожує новий “апокаліптичний” вірус-зоонози.

Це група інфекційних і паразитарних захворювань, збудники яких паразитують в організмі певних видів тварин, і для яких тварини є природним резервуаром. Збудниками зоонозів виступають найпростіші, віруси, бактерії, грибки, гельмінти, паразитичні кліщі.

Джерелом збудників інфекції (або інвазії) для людини є хвора тварина або тварина — носій збудників.

Новим носієм вірусу H5N1, за словами медика, є звичайна курка, чиє м’ясо користується в світі особливою популярністю через відносну дешевизну, легкості в приготуванні і смакових якостей.

Грегер зазначає, що через нестерильні умови на фабриках і хімікатів, за допомогою яких вирощують птахів, організм людей стає вразливим до цього вірусу. Він також нагадав, що переносниками нового типу коронавірусу, який призвів до таких сумних наслідків, включаючи економічні, стали кажани.

Читайте також:  Відчуття у середньому віці, яке передує діагнозу деменції за 10 років

У зв’язку з можливістю появи нової інфекції вчений звернув увагу на важливість вирощування домашньої птиці не на фабриках, а в домашніх умовах.

Крім того, вчений повідомив про появу нового штаму пташиного грипу H5N1. Пташиний грип – це інфекційна хвороба птахів, що викликається штамами вірусу грипу типу А. Зазвичай віруси пташиного грипу не інфікують людей. Однак є випадки, коли високо патогенні штами викликають важку респіраторну хворобу у людей. Ще існує побоювання, що вірус може мутувати і поліпшити свою трансмісивність між людьми, підвищивши ймовірність виникнення пандемії грипу.