Птахівники чесно відповіли на це хвилююче багатьох питання.

Інформація про те, що яйця з темною шкаралупою корисніші за такі ж, але з білою є одним з найбільш стійких міфів. Виник він ще тоді, коли в магазинах продавалися виключно білі яйця, а коричневі можна було купити тільки з приватних подвір’їв.

Зараз в маркетах набагато частіше зустрічаються саме коричневі яйця, але чи дійсно вони корисніші за білі. На це питання відповіли самі птахівники. Вони дружно спростували настільки стійкий міф. “Ні, відмінність білих і коричневих яєць полягає в їх забарвленні. Все”, – дружно стверджують фахівці..

Варто зауважити, що різниця в яйцях різного забарвлення все ж є. Коричневі яйця несуть темні кури з червоним гребінцем, а білі яйця несуть квочки з білим пір’ям і світлими гребінцями. Ось і вся різниця. Смак у того й іншого сорту яєць однаковий, на нього вплинути може лише корм птахів. Шкаралупа однієї і тієї ж товщини, її міцність залежить від віку курки: молоді несуть яйця міцніше.

А ще кольорові кури трохи більші, більше їдять і відрізняються поганим характером, постійно влаштовуючи бої місцевого значення між собою. Через конфліктність птахівники хотіли б відмовитися від їх промислового розведення на користь миролюбних блондинок. Чи не тому вони так дружно намагаються нас запевнити, що білі яйця нітрохи не гірше коричневих?

До речі, на стіл королеві Великобританії Єлизаветі II подаються виключно яйця в коричневій шкаралупі. Навряд чи це просто випадковість.

Джерело: МедікФорум