Вживання корисних продуктів не гарантує здорового травлення. Вони, наприклад, здатні викликати підвищене газоутворення, здуття і болі. Фахівці назвали продукти, які можуть спровокувати небажані реакції в шлунку.

Мигдальне молоко. Цей продукт презентується зазвичай як чудова альтернатива коров’ячому молоку. Вважається, що мигдальне молоко добре підходить тим, хто не переносить лактозу.

Однак експерти радять завжди уважно читати склад продукту на упаковці. Виробники можуть додавати в нього загусники з морських водоростей, які можуть посприяти проблем з травленням і небажаних процесів в кишечнику.

Десертні вироби, що не містять цукру. Сьогодні в супермаркетах можна зустріти цілі відділи такої продукції. Як правило, продаються в них солодощі містять різні замінники цукру, багато робляться на фруктозі. Фахівці попереджають: не всі люди можуть нормально засвоювати цукрозамінники. Іноді травлення “бунтує”, сприяючи скупченню газів, дискомфорту в шлунку, здуття.

Фреші. Свіжовичавлені соки містять багато вітамінів, але вони ж можуть стати справжнім ворогом шлунка. Перш за все їх не можна пити натщесерце. Дієтологи рекомендують пити фреші, розбавляючи їх наполовину водою, у першій половині дня за 30-40 хвилин до їди, а при підвищеній кислотності шлунка – за 1,5 години до їжі. Нехтування цим правилом може занапастити ніжну слизову шлунково-кишкового тракту.

Крім того, свіжовичавлені соки позбавляються клітковини, яка якраз і важлива для оздоровлення бактеріальної флори шлунка і кишечника. Також через відсутність клітковини соки різко підвищують рівень глюкози в крові.

Жуйка. Використовувати жуйку відразу після їди може бути дуже корисна для очищення зубів від залишків їжі і активації травлення. Але довго жувати її не потрібно. Людина з жуйкою ковтає велику кількість повітря, який потім може стати причиною неприємних симптомів, пов’язаних з виникаючих в кишечнику дискомфортом.

Сухофрукти. За словами наукових експертів, багато сухофрукти виробляються з використанням діоксиду сірки і гідрогенізованих жирів. Ці речовини сприяють поліпшенню зовнішнього вигляду сухих фруктів і збільшення терміну зберігання. Також вони можуть спровокувати проблеми зі шлунком.

Фахівці рекомендують сушити фрукти самостійно. Але і в цьому випадку їх не можна їсти у великих кількостях. З’їдені за один раз більше 1/4 склянки сухофруктів можуть привести до посиленого газоутворення і здуття.

Джерело: МедікФорум