Серцева недостатність трапляється часто. Якщо її не лікувати, то людина може померти. Наприклад, через це захворювання померли Сідні Пуатьє та Нішель Ніколс. І ось які у нього головні симптоми.

Серцева недостатність у людини виникає, коли серце у неї стає надто слабким, щоб перекачувати кров. Сприяти цьому можуть такі чинники, як куріння, неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, вживання алкоголю чи наркотиків. Також ризик розвитку серцевої недостатності вищий у літніх, пише Eat This, Not That.

Ось на які ознаки вам потрібно звернути увагу, якщо ви підозрюєте наявність у себе чи близької серцевої недостатності.

Задишка. Ви можете відчувати її під час фізичної активності, коли просто лежите або навіть коли спите. І вам має стати краще, якщо ви сядете. У гіршому випадку ви зіткнетеся з занепокоєнням, задишкою або кашлем з кров’ю або зі слизом рожевого кольору.

Набряки на ногах та на ступнях. Це одна з ознак накопичення рідини через серцеву недостатність. Почасти також подібний набряк виникає, коли нирки не можуть виводити з організму воду та натрій. Це може призвести і до здуття живота.

Прискорений пульс або біль у грудях. Прискорене серцебиття пов’язане з тим, що організм подібним чином намагається компенсувати нездатність серця перекачувати необхідну кількість крові. В результаті у людини виникає біль у грудях, нерегулярний серцевий ритм, також він може зомліти.

Втома. Слабкість та втома при серцевій недостатності пояснюються тим, що організм людини перенаправляє кров від м’язів та інших органів до мозку та серця. Крім того, людина може за такої хвороби погано концентруватися на чомусь, бути менш пильною.

Нудота. Людина може відчувати нудоту або взагалі не хотіти їсти. Деякі люди можуть відчути нудоту чи ситість навіть якщо з’їли дуже мало.